Uszczelnienia wielokrawędziowe

 

Uszczelki wysokociśnieniowe wykonane ze specjalnego metalowego profilu-nośnika, uszczelnione po obu stronach warstwami z miękkiego tworzywa. Tak zbudowana uszczelka łączy odporność metalu z elastycznością miękkiego tworzywa. Pozwala to na szybkie osiągnięcie wymaganego docisku.

Wykonywane we wszystkich wielkościach standardowych  (zgodnie z normami DIN, ANSI, ASME, BS i in) lub na specjalne zamówienie, kiedy wysokości krawędzi i/lub kształty zarysu są inne niż normatywne.

Materiały

Rodzaj materiałów z jakich produkowane są uszczelki dobierany jest w zależności od mediów oraz temperatury pracy.

Rodzaje

  • AS-411 bez zewnętrznego pierścienia centrującego. Uszczelki tego typu zaleca się do kołnieży o szerokich przylgach. Doskonale sprawdzają się w wymiennikach ciepła.
  • AS-413 z pierścieniem centrującym. Uszczelka wielokrawędziowa z zewnętrznym pierścieniem centrującym, wykonana w całości z jednego kawałka metalu. Na życzenie klienta wykonana również z karbem zrywającym, w określonym miejscu.
  • AS-415 z pierścieniem centrującym. Uszczelka wielokrawędziowa z lużnym zewnętrznym pierścieniem centrującym. Na życzenie klienta wykonana również z karbem zrywającym w określonym miejscu. Zalecana w przypadku rurociągów podlegającym wibracjom. Umożliwia to przenoszenie drgań na uszczelkę właściwą.
  • Wykonanie specjalne. W przypadku zamówień specjalnych, do prawidłowego wykonania uszczelki potrzebne są dokładne dane, z załączonym rysunkiem lub szkicem.